A

“Mövlanə Mübadilə Proqramı” çərçivəsində Türkiyə universitetlərində 2018/19-cu tədris ilinin payız semestri ərzində təhsil alacaq UNEC tələbələrinin siyahısı müəyyənləşib.

Mübadilə proqramında UNEC-in 25 tələbəsi iştirak hüququ qazanıb. Növbəti tədris ilində bir semestr Türkiyədə təhsil alacaq tələbərin siyahısını təqdim edirik:

N

Tələbənin a vəsoyadı

Təhsil alacağıuniversitet

UNEC-də təhsil aldığı fakültə və ixtisası

1

Anar Şahverdiyev

Səlcuk Universiteti

SABAH (Maliyyə)

2

Asiman Əlibəyli

Səlcuk Universiteti

Türk Dünyası İşlətmə(Uluslararası ilişkiler)

3

Kamran Məmmədov

Səlcuk Universiteti

BMDM (İqtisadiyyatın Hüquqi Tənzimlənməsi)

4

İbrahim Babayev

Səlcuk Universiteti

Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi (Dünya İqtisadiyyatı)

5

Fatimə Manaf

Səlcuk Universiteti

Türk Dünyası İşlətmə(İşletme)

6

Səma Qasımova

İstanbul Universiteti

Türk Dünyası İşlətmə(Uluslararası ilişkiler)

7

Əli Rəşidov

Qazi Universiteti

SABAH (Maliyyə)

8

Əhməd Əhmədov

Sakarya Universiteti

SABAH (Muhasibat uçotu və audit)

9

Əli Rəşidov

Sakarya Universiteti

SABAH (Maliyyə)

10

Aygün Mirzəliyeva

Sakarya Universiteti

Türk Dünyası İşlətmə(İşletme)

11

Elşən Mehdili

Sakarya Universiteti

BMDM (Beynəlxaq ticarət)

12

İbrahim Namazov

Sakarya Universiteti

SABAH (Menecmet)

13

Səkinə Mustafayeva

Sakarya Universiteti

SABAH

14

Səkinə Bəşirova

Sakarya Universiteti

SABAH (İqtisadiyyat)

15

Fatimə Behbudlu

Sakarya Universiteti

Biznes və Menecment

16

Məmməd Məmmədli

Sakarya Universiteti

Türk Dünyası İşlətmə(Turizm və otelçilik)

17

Əhməd Məmmədov

Sakarya Universiteti

İqtisadiyyat

18

İmaməli Səmədli

Hacəttəpə Universiteti

Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi

19

Mirmehdi Əhmədzadə

Uludağ Universiteti

Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi

20

Cavid Əliyev

Mersin Universiteti

Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi (Dünya İqtisadiyyatı)

21

Minarə Hüseynli

Atatürk Universiteti

SABAH (Muhasibat uçotu və audit)

22

Aqil Məmmədrzayev

Yıldız Teknik Universiteti

Beynəlxalq İqtisadiyyat Məktəbi (İqtisadiyyat)

23

Fəridə Vəliyeva

Yıldız Teknik Universiteti

BMDM (Beynəlxalq Maliyyə)

24

Səda Babayeva

Yıldız Teknik Universiteti

SABAH (Menecment)

25

Kənan Həsənəliyev

İskenderun Teknik Universiteti

Türk Dünyası İşlətmə(Turizm və otelçilik)

Qeyd edək ki, “Mövlanə Mübadilə Proqramı”nın iştirakçılarının bütün xərclərini Türkiyənin Ali Təhsil Şurası (YÖK) qarşılayır və proqramı uğurla başa vuran şəxslərə şəhadətnamə təqdim edilir.

Müsabiqədə uğur qazanan bütün tələbələri təbrik edirik! 

London Universiteti/London İqtisadiyyat Məktəbi

TOP XƏBƏRLƏR